загрузка...

Огляд українського бокс-офісу (29 березня - 1 квітня 2012)

( Голосів ) 


Топ-10 фільмів українського прокату зібрали за останній вікенд $ 1,383 млн., що на 28,9% більше результату попередніх вихідних. Зростання бокс-офісу стався головним чином завдяки ажіотажу навколо «Гнів титанів».
Кожна копія «Гніву титанів» зібрала в Україні $ 7,98 тис. По всьому СНД картина отримала $ 13,5 млн. в загальносвітовому прокаті - $ 115 млн. У порівнянні з попереднім фільмом франшизи «Битвою титанів» сиквел продемонстрував більш низькі збори. Проте продюсери картини покладають великі надії на великодні вихідні і називають прем'єрний вікенд свого роду превью, після якого інтерес до фільму повинен істотно зрости.

Схожа ситуація була і з сіквелом «Шерлока Холмса», коли друга частина цієї франшизи зібрала в прем'єрний вікенд меншу касу, ніж перший фільм, проте за підсумками прокату показала великі результати.

Вихід в прокат «Гніву титанів» істотно потіснив насамперед «Джона Картера», який ще тиждень тому займав в українському прокаті нішу фентезі блокбастерів. Так, за останній вікенд збори «Джона Картера» скоротилися втричі, а кількість екранів - на третину. При цьому «Гнів титанів» практично вдвічі поступається зборів «Джона Картера».

У той час як на другому тижні прокату «Голодні ігри» поступилися першу позицію більш свіжій прем'єрі, в США ажіотаж навколо картини не знижується. Так, за підсумками других вихідних стрічка зібрала на своїй батьківщині вже $ 258 млн., що є п'ятим результатом за всю історію американського бокс-офісу.

В цілому ж по світу стрічка освоїла $ 373,3 млн. Головною підгрунтям такого успіху стала завчасно продумана рекламна кампанія фільму - ще в минулому році «Голодні ігри» стали найбільш очікуваним фільмом 2012 року.

«Лоракc» окупував нішу анімаційних фільмів. Стрічка «Красуня і чудовисько» не склала йому сильної конкуренції, адже остання показується тільки в 3D. У десятці найприбутковіших фільмів «Лоракс» протримається ще довго, адже найближча анімація, яка за своїм масштабом зможе його перевершити, з'явиться на екранах тільки в середині червня - «Мадагаскар 3".

По всьому світу «Лоракс» зібрав $ 228 млн., з яких $ 191 млн. забезпечили кінотеатри США.

«8 перших побачень» вже 25 днів не виходять з п'ятірки найкасовіших стрічок перш за все тому що останній місяць видався бідним на комедії в чистому вигляді. Однак ця тенденція припиниться вже на майбутніх вихідних, коли в прокат вийде чергова частина «Американського пирога 4».

Про те, що «8 перших побачень» будуть поступово здавати позиції говорить і той факт, що кількість копій фільму скоротилося на 18 од. - найбільше зниження за останній вікенд в десятці кращих фільмів бокс-офісу.

Те, що документальний фільм «Кличко» третій тиждень поспіль залишається в десятці найкасовіших фільмів - випадок екстраординарний. Такого успіху не досягала ні минулорічна «Піна» Віма Вендерса , ні «Океани» Жака Перрена - найяскравіші документальні прем'єри українського прокату за останні роки.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

загрузка...