загрузка...

У Харкові показали кіноапарат, створений українцем до братів Люм'єр

( Голосів ) 


унікальний кіноапаратУ Харкові в рамках спеціальної акції «Харківська сирень. PS » був продемонстрований унікальний кіноапарат, розроблений українцем Йосипом Тимченко ще до прославлених братів Люм'єр .

За словами кіноісторика Сергія Гавриленка, винахід Тимченко - це ще не повноцінний кінематограф, але це вже останнє, найважливіше ланка того ланцюга, яка і призвела до появи чарівного світу під ім'ям Cinema. Тимченко першим винайшов головну частину кінопроектора - механізм переривчастого руху. За кресленнями винахідника, які вперше були продемонстровані ще в далекому 1894 році, і був створений сучасними майстрами унікальний кіноапарат.

При всій геніальності простотих креслень, як зазначили ініціатори оригінальної акції, відтворювати пристрій було дуже непросто, а головна проблема полягала в юстировці - вирівнюванні і калібруванні конструктивних елементів приладу. Принцип роботи простого механізму - застосування зубчастої передачі, розірваної в спеціальному місці. Також був використаний картонний диск, на який нанесли прорізи у вигляді годинникової стрілки. Запускається в дію апарат за допомогою простого ручного приводу, який змушує стрілку на екрані рівномірно рухатися по циферблату.

Відтворений апарат Тимченка був представлений публіці в знаменитому кінотеатрі «Боммер», в якому планують відкрити музей історії кіно. Сьогодні проводиться планомірний пошук експонатів майбутнього музею. Акція «Харківська сирень. PS » - один із заходів напередодні П'ятого міжнародного кінофестивалю «Харківська сирень» .

Варто почитати

Додати коментар

Захисний код
Оновити

загрузка...