загрузка...

Нагороди та кінопремії. Оскар

( Голос ) 


час:  1929 - 2012 г.
місце:  Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
сайт:  http://www.oscar.com/

Нагороди та кінопремії. Оскар
 • Оскар вважається головною кінематографічною премією в США.
 • До складу Академії входить трохи більше 6000 чоловік.
 • Через два роки після того, як в 1927 році була створена Американська Академія кіномистецтва, в готелі «Балтімор» відбувся обід, на якому обговорювалися способи заохочення видатних досягнень в галузі кіно. В результаті скульптор Джордж Стенлі був обраний для створення статуетки, і на світ з'явився лицар, що стоїть на банці з плівкою і тримає в руці меч.
 • Дизайн статуетки Оскара був розроблений Седріком Гіббонсом. Кожна статуетка виготовляється з покритого золотом брітанніума і стоїть на постаменті з чорного мармуру.
 • Висота статуетки - 34 см, діаметр подіуму - 13 см, вага - 3,85 кг. Статуетку роблять в п'ять етапів: сплав олова зі свинцем покривають міддю, потім нікелем, потім сріблом і, нарешті, 24-каратним золотом. Статуетка зображає лицаря з мечем в руках, що стоїть на котушці з кіноплівкою. Котушка складається з п'яти частин, які символізують 5 напрямків Академії (актори, режисери, продюсери, технічні фахівці і сценаристи).
 • У тому вигляді, в якому вона існує в даний час, золота статуетка була вручена на першій же церемонії, але назва «Оскар» з'явилась тільки в 1939. За найпоширенішою версією, своєю назвою нагорода зобов'язана бібліотекарю Академії (пізніше, її виконавчому директору) Маргарет Херрік, який сказав при її вигляді: «Ця фігурка нагадує мого дядька Оскара!». Так чи інакше, але з 1939 приз Академії відомий саме під цим ім'ям і вважається найпрестижнішою кінонагородою планети.
 • Тричі проведення церемонії відкладалося: 1938 рік - у зв'язку з руйнівною повінню в Лос-Анджелесі, 1968 - у зв'язку з убивством Мартіна Лютера Кінга, 1981 - у зв'язку із замахом на президента Рональда Рейгана.
 • Найчастіше церемонія проходила в концертному залі Doroty Chandler Pavillion - 25 разів. Перша ж церемонія вручення «Оскара» відбулася в Голлівуді в «Рузвельт-готелі» в 1929 році. Тривалість церемонії склала всього чотири з половиною хвилини.
 • Рекордсменом за кількістю завойованих золотих статуеток донині залишається Уолт Дісней, засновник студії Walt Disney Pictures - 22 нагороди.
 • Рекорд за кількістю нагород (11) ділять три фільми: «Бен-Гур» (1959), «Титанік» (1997) і «Володар перснів: Повернення короля» (2003).
 • Фільм «Володар кілець: Повернення короля» (2003) домігся унікального досягнення, завоювавши 11 нагород з 11 можливих, антирекорд належить фільму «Квіти лілові полів» (1985) - жодної нагороди з 11 можливих.
 • Довжина червоної доріжки - близько 150 метрів, ширина - близько 10. Вона складається з декількох рулонів, кожен вагою 135 кг, а її загальна вага - п'ять тонн. До кінотеатру килим доставляється за чотири дні до церемонії на двох величезних вантажівках. Потрібні два дні і 21 чоловік, щоб розстелити доріжку: з'єднати між собою всі частини, приховати стики і розрівняти. Відразу після початку церемонії доріжку починають прибирати. На це йде всього 4 години.
 • Великі статуї «Оскара», що встановлюються вздовж червоної килимової доріжки, висотою від 2,5 до 8 метрів і вагою до 550 кілограмів, роблять зі скловолокна. Потім облицьовують найтоншими листами алюмінію і покривають жовтою фарбою. Їх не фарбують золотом не в цілях економії: просто спеціальна жовта фарба краще виглядає у світлі софітів, ніж золота.
 • Щоб зірки не заплуталися хто де сидить, на крісла ставлять плакати з їх портретами та іменами. Акторів, що зіграли разом в одному фільмі, садять поруч, але при цьому враховується і їх сімейний стан: подружжя і просто кохані теж будуть знаходитися в залі біля один біля одного.
 • Ретельному огляду піддаються навіть зірки. Спочатку поліція перевіряє лімузини, на яких актори під'їжджають до кінотеатру, а потім при вході на червону доріжку всі знаменитості пред'являють запрошення і проходять через металошукач.
 • В даний час процес підрахунок голосів, відданих за номінантів, ведуть фахівці аудиторської компанії Pricewaterhouse. Два експерта компанії і четверо їхніх помічників обробляють понад 6000 бюлетенів, надісланих членами Американської кіноакадемії.
 • На час роботи, яка займає три доби, вони знаходяться в строго засекреченому місці. До вручення «Оскарів» на урочистій церемонії імена переможців знають лише два експерти Pricewaterhouse. Навіть помічники аудиторів допускаються лише до процедури попереднього підрахунку голосів.
 • Після того як переможці в кожній категорії визначаться, картки з їхніми іменами вкладаються в конверти, які роздруковуються на сцені під час церемонії. Співробітники Pricewaterhouse виготовляють два набори таких конвертів і поміщають їх в спеціальні портфелі. Напередодні вручення «Оскара» два портфеля доставляються на місце проведення церемонії в різний час і різними маршрутами, які також тримаються в строгому секреті.
загрузка...