загрузка...

Рецензія на Стартрек: Відплата

( Голосів ) 


Рецензія на Стартрек: Відплата
Стартрек: Відплата / Star Trek Into Darkness (2013)


У кожної людини на землі є своє хобі, про яке вона знає майже все, при цьому кожен день поповнюючи свої знання. Вона може годинами захоплююче розповідати про нього людям. Але крім захоплюючої розповіді про своє захоплення, це все може втомити. 

Кіно з певною тематикою, це щось схоже. Добре розповісти про фільм, в якому йтиметься про космос, може тільки людина, яка вбирала знання про найзагадковіші частини нашого життя не один рік. Джей Джей Абрамс саме така людина. Ось чому його вибрали режисером 7-ої частини «Зоряних Воєн», і з цієї ж причини його другий за рахунком Стартрек вийшов.

Абрамс несе в своїх фільмах якусь старовину. Сюжетна лінія картина дуже проста. Зав'язки стандартні для Голлівудського блокбастера, динаміка тримається в одному швидкісному режимі майже весь фільм, кінцівки легкі й приємні. Думаю саме ці риси і наводять всіх на порівняння Абрамса зі Спілбергом. При чому порівняння ці не переоцінюють нинішній рівень першого, і ні в якому разі не принижують другого. Абрамса впевнено довів, що в жанрі фантастики (або наукової фантастики, як вам завгодно) він як зореліт в космосі - впевнено рухається вперед.

Але навіть вся віра в майстерність Джей Джея не давала нікому повної впевненості, що у нього вийде хоча б підібратися до оригінальної картини 2009 року. Аж надто гарний був «Зоряний шлях». Однак місцями, друга частина вийшла більш напруженою і натуральною. Хоча думається, що такий ефект виник із - за того, що ми вже зустрічалися з героями цього всесвіту, і другий раз ми дивимося на них з більш серйозною боку, повністю не підкоряючись емоціям.

Єдине, в чому «Відплата» перевершила «Зоряний шлях» (спецефекти апріорі краще, говорити про них не варто), це вибір антагоніста. Бенедикт Камбербетч зараз один з найбільш атмосферних акторів у сучасному кінематографі. Він трансформер. Тільки змінює він не зовнішність, а начинку. По суті кожен актор це робить, але у нього це виходить більш реалістично. Він будує навколо себе і свого героя світ, у який занурює своїх колег, і разом вони, прислухаючись до капітана кінокорабля, рухаються до заповітної мети - створення гарного кіно. Такого актора на перших ролях, в «Зоряному шляху» не було.

«Стартрек» виглядає як посібник для тих, хто хоче зняти хороше кіно, яке не буде перенасичене деталями і сюжетними поворотами. У якому не буде місця зайвим соплям. Рівень пафосних висловів та геройських сцені не буде муляти очі. А вибухи, стрілянина і бійки будуть доречні як в зав'язці картини, так і в її кульмінації.

Віра в сьому частину «Зоряних воєн» зміцніла. 

Рецензії користувачів

Додати коментар

Захисний код
Оновити

загрузка...