загрузка...

Нагороди та кінопремії. Золота малина

( Голосів ) 


час:  1981 - 2011 г.
місце:  Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
сайт:  http://www.razzies.com/

Нагороди та кінопремії. Золота малина
  • У 1980 році Джон Вілсон, автор книги «Все, що я знаю, я дізнався з кіно», що іменує себе «довічним кіноманіяком» заснував антипремію для самих сумнівних досягнень в кіно. Специфічна премія отримала назву «Золота малина» (іноді її ще називають «Золотою Клюквою»).
  • Дана премія (а якщо бути точніше, «антипремія») є пародією на Оскар і вручається в 11 номінаціях (кожен рік склад номінацій зазнає незначні зміни у зв'язку з появою нових категорій і відмиранням старих).
  • Бажаючі взяти участь в голосуванні посилають бюлетені на адреси членів Фонду «Золота малина», що проживають як в США, так і за кордоном. Остаточне рішення приймається членами Фонду. Оголошення результатів проходить на «анти-урочистій" церемонії, яка, на відміну від церемонії вручення нагород Кіноакадемії займає всього лише годину і проходить у досить скромній обстановці, обходячись організаторам в лічені «копійки». Церемонія нагородження проходить за добу до оголошення результатів Оскара.
  • Кожні десять років відбувається нагородження «видатних» картин декади, а в 2005 році відбулася ювілейна, 25-а церемонія вручення нагород, в ході якої були виділені найгірші фільми і актори за весь час існування «антипремії».
  • Рекордом за кількістю зібраних малинок до 2008 року володіли картини «Поле битви: Земля» і «Шоу гьолз» - кожній з них «пощастило» відхопити по 7 нагород. У 2008 році рекорд вдалося побити картині «Я знаю, хто убив мене" - 8 нагород з 9 номінацій. Неперевершеним актором за кількістю отриманих нагород на цей момент є Сильвестр Сталлоне, що зібрав за своє довге творче життя 10 малинок (і 30 номінацій).
  • Першим призером премії, що отримав нагороду особисто, став голландський режисер Пол Верховен. Відповідною нагородою були відзначені заслуги режисера зі створення картини «Шоу гьолз».
загрузка...